הסיפור שלנו

%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA%20%

שלום ונעים מאוד,

אני עירית משה זגרון, מלוות דרך למסעות פנימיים, מרצה, מנחת קבוצות, טריינר NLP, יזמית ומפתחת שיטת "המסע אל ההר", תכנית להעצמה אישית, רגשית וחברתית לילדים ובני נוער בשיטת NLP.

"המסע אל ההר" נולד מתוך המסע האישי שלי כילדה ביישנית עם קושי בוויסות רגשי וחושי. נולדתי וגדלתי בבאר שבע. את העולם חוויתי בעוצמה מוגברת ובהצפה רגשית כילדה שקטה ונחבאת אל הכלים. הקושי לא פוסח על אף תחום בחיי – בלימודים, עם חברים וכמובן מול עצמי.

מפוחדת ומובהלת חיפשתי ללא הרף כלים שיעזרו לי ליצור בתוכי שלווה, בהירות וסדר פנימי, עד אשר מצאתי את המזור בחיבור לטבע, למסעות ולאדמה.

ימים שלמים טיילתי במדבר בחקירה והבנה של מציאות חיי. המדבר נטול הגירויים הפך עבורי במהרה לאי מבטחים ומצאתי בו מפלט מהרעש והדרמה שבחוץ. המסעות בו חיברו אותי חזרה לשקט שבתוכי ובנו בתוכי עוגן איתן  שהפך אותי למי שאני כיום.

את האהבה שלי לילדים ונוער גיליתי איי שם לפני כ-30 שנה. כבוגרת לימודי תאטרון הנחתי סדנאות תאטרון לילדים ונוער כמרחב להעצמה, ביטוי אישי וגיבוש הזהות. שם נחשפתי אל עולמם הרגשי, אל הקשיים שהם חווים, אל הרצונות ודפוסי החשיבה שלהם ושם גם ריפאתי אט אט את הילדה הרגישה שהייתה בתוכי.

את תכנית "המסע אל ההר" פיתחתי מתוך מפגש אקראי עם קבוצה של נערים שהושהו משיעור בבית ספר. באותה העת כבר עבדתי עם כלים מתקדמים מעולם ה-NLP. הייתי נפגשת עם הנערים אחת לשבוע וכך ממפגש למפגש נבנתה והתגבשה כחוט השני תכנית יצירתית קבוצתית סדורה ומובנית להעצמה אישית, רגשית וחברתית לילדים ובני נוער בשיטת NLP.

מאז, התוכנית אושרה ע"י משרד החינוך ופועלת בעשרות בתי ספר בפריסה ארצית מזה למעלה מ- 18 שנים. היא משלבת את הידע והכלים שרכשתי מתוך עולם ה-NLP ואת הניסיון העצום שצברתי בעבודה עם ילדים ומערכת החינוך ב-30 שנות עבודתי.

התכנית מציעה מענה לילדים המגלים קשיים רגשיים וחברתיים בבית הספר או מחוצה לו וכוללת אוסף מגוון של כלים ומיומנויות לפיתוח גמישות מחשבתית, רגשית והתנהגותית. התהליך ע"פ הגישה כולל חיזוק יכולות ומשאבים, שיפור התקשורת התוך אישית והבינאישית ויצירת שינויים מהירים בעזרת כוחו של התת מודע.


בידידות,
עירית משה זגרון