המסע להכשרת מנהלים וצוותי חינוך

רקע

במציאות הדינאמית והתובענית המאפיינת את בתי הספר, ניכר הצורך בכלים ושיטות שיאפשרו לבעלי תפקידים לשפר את יכולת ההתמודדות שלהם עם אתגרי התפקיד. צורך בסיסי זה מקבל מענה מסוים בשיטות ההוראה-למידה הקונבנציונאליות: למידה פרונטאלית, למידה עצמית מתוך ספרות מקצועית או מניסיון וכד'. על רקע מרכזיותם של אמצעים אלה, בולטת בחסרונה שיטה לקיום שיח רגשי, הן בתוך הצוות המקצועי והן בינו לבין התלמידים, ההורים וקהלים אחרים.

מחסור זה מפחית את היכולת לזהות צרכים, לאתר עוצמות ולבצע התאמה מדויקת יותר של המסרים
המועברים בעשייה החינוכית ה- NLP נותן מענה מדויק לצורך זה.

 

מטרה
הקניית שיטות, ידע, מידע, כלים ותפיסות עולם שישפרו באופן ניכר את יכולתם של המורים לקיים שיח רגשי, יצירתי ומעצים. עצם הלמידה יוצרת חווית הצלחה ומקדמת מוטיבציה להצלחה מקצועית.

 

מתודולוגיה
• ההשתלמות תתפרס על פני 10 מפגשים בני 3 ש"א כל אחד (סה"כ 30 ש"א)
• המפגשים יישאו אופי משתף ויינתן בהם מקום ללמידת עמיתים ולביטוי אישי 
• הסדנאות יותאמו לצרכיו הייחודיים של הצוות ולתנאים השוררים בבית הספר

 

המנחה
התהליך יונחה ע"י עירית משה זיגרון NLPTRAINER בעלים של ארגון להעצמת אישית ורגשית לילדים ונוער. הארגון פועל בתוך בתי הספר ומוכר על ידי משרד החינוך כתוכנית הכלה והשתלבות. מנחה ומרצה בתחום התמחות הילדים ונוער הורים וצוותים חינוכיים.

 

נושאי המפגשים
 

1 סדנא - המוח שלנו איך הוא עובד ? דמיון או מציאות ? במפגש יחשפו המורים לכוחו של המוח וליכולתו ליצור שינויים בזמן קצר ולאורך זמן. כך יוכלו להבין את עולמו של התלמיד וייחודיות המפה האישית שלו.
 

2 סדנא - התפיסה החושית מערכות ייצוג לזיהוי מערכות דומיננטיות אצלי ובסביבה, במטרה לגלות עוצמות. החשיפה למידע זה תסייע למורים להגיע לכל תלמיד ותלמיד בהתאם לערוץ התקשורת הדומיננטי שלו.
 

3 סדנא - אומנות התקשורת  ראפור, דרכים מעשיות לתקשורת מיטבית ואפקטיבית. המפגש ישפר את יכולתו של המורה לפתור בעיות, לקבל את האחר ולהוביל את תלמידו לעבר מטרותיו.

4 סדנא - מטרות תכנות התת-מודע אל המטרות. כל משתתף יגדיר מטרות אישיות, והקבוצה תגדיר מטרות קבוצתיות. יוצג שאלון מקדם מטרה. עבודה עם שאלון תמקד ותעודד יצירת חזון וזיהוי משאבים .

 

5 הרצאה - נקודת מבט, עמדות תפישה שינוי הפרספקטיבה על אירועים ויצירת נקודות מבט שונות.
דרכים לפתרון קונפליקטים. טכניקה מדהימה שיכולה לתרום רבות לכל מורה והורה ולהניב תוצאות יעילות מאוד בפתרון בעיות בין תלמידים.

 

6 סדנא - אומנות שאילת השאלות, כוונות ושימור התנהגות רווחים משניים ומשחק תפקידים.
 

7 סדנא - מהן אמונות ? איך נזהה אמונות המסתתרות בתת מודע. הבנת מקור התקיעויות של התלמיד ביחס לדבר מה שלא מצליח לו, בתקווה שגילוי זה יביא לפתרון הבעיה, הן בחייו האישיים והן בחיי הלימודים שלו.
 

8 סדנא - אמנות מגבילות והתקנה של אמונות מעצימות טכניקה יישומית המבוצעת תוך כדי תנועה.
 

9 סדנא - מחולל התנהגות חדשה איך ניתן להחליף התנהגות אחת באחרת דרך טכניקה פשוטה וזמינה ובזמן קצר. דרכים מעשיות לשנות את תפיסות התת מודע בכוונה לשנות התנהגות לא רצויה.
 

10 על השביל עם תרמילי מסע מוכנים ליציאה לדרך. עבודה על ציר הזמן ובדיקה עתידית. מסיבת סיום עם מדיטציה ודמיון מודרך.
 

לבחינת התאמה לתכנית צרו איתנו קשר

 hamasa2m@gmail.com  |  Tel: 054-3327570